Tretí ročník MobilFestu štartuje

Home»Blog»Tretí ročník MobilFestu štartuje

Súkromná stredná umelecká škola filmová v Košiciach a občianske združenie MediaPark vyhlasujú 3. ročník súťažného festivalu filmov nakrútených na mobilné telefóny – MobilFest 2017. V predĺženom termíne môžu súťažiaci odovzdávať videá až do 31. októbra 2017.

Zrod nového „mobilného“ umenia

Abstraktné zábery z mobilných telefónov využívajú vo filmoch i známi hollywoodski režiséri. Nakrúcanie videí mobilom je dnes popri sociálnych sieťach a globalizácii ďalším znakom súčasnej spoločnosti.

„Chceme dať šancu všetkým. A ako môže nakrúcať každý? No predsa mobilom!“ opísala zrod myšlienky Mobilfestu jeho autorka, riaditeľka Súkromnej strednej umeleckej školy filmovej v Košiciach Jarmila Uhríková.

Festival filmov nakrútených mobilom je jedinečný projekt, do ktorého sa môže zapojiť každý, kto v sebe skrýva tvorivý potenciál. Široká škála technických možností mobilných telefónov nepozná hranice. Presne tak ako umelecká tvorba, ktorej sa nekladú žiadne bariéry. Stačí byť originálny a pracovať na svojom talente. Krátke videá môžete kreovať a posielať do súťaže MobilFest 2017 od 12. júna do 31. októbra 2017, prostredníctvom formulára na webovej stránke www.mobilfest.eu. Zaslané videá musia mať minimálnu dĺžku 30 sekúnd a nemôžu trvať viac ako 5 minút.
Organizátori MobilFestu v spolupráci so Združením CKM SYTS vyhlasujú špeciálnu kategóriu pre všetky vekové skupiny s názvom “Môj život s ISICOM”, s podtitulom “Poznáš situáciu kde študent použil svoj preukaz?” Úlohou je nakrútiť krátky videospot o tom ako a kde môže študent ušetriť s preukazom ISIC.

Súťažiaci sa tiež môžu zapojiť do tejto kategórie tak, že nakrútia klip k nasledujúcej pesničke – hudba k videu v kategórii ISIC.
O ocenených dielach rozhodne porota. Výsledky Mobilfestu budú známe v novembri 2017 na slávnostnom vyhodnotení v košickom kine Úsmev. Špeciálne mimoriadne atraktívne ceny pre súťažnú kategóriu Môj život s ISICOM – tablety, mobily a iné.

Súťaží sa v troch kategóriách

DOSPELÍ (nad 18 rokov),

a) filmy (hrané, dokumentárne, animované, videoklip),

b) art video,

c) kreatívne filmové techniky

ŠTUDENTI A ŽIACI (14 – 18 rokov),

a) filmy (hrané, dokumentárne, animované, videoklip),

b) art video,

c) kreatívne filmové techniky

d) špeciálna kategória: Môj život s ISICom.

III. DETI (do 14 rokov),

a) voľná tvorba.

Svoje diela môžu súťažiaci posielať cez formulár na webovej stránke http://www.mobilfest.eu/prihlasit-video/

Buďte v obraze a sledujte aj našu facebook stránku Mobilfest

Leave a Reply

Your email address will not be published.