Mobil Fest | Festival filmov natočených mobilným telefónom

Súťaž 2014

Vyhodnotenie 1. ročníka festivalu Mobilfest 2013 rozhodlo o víťazoch v troch kategóriách. U dospelých získal prvenstvo krátky film Les, ktorého autorom je Košičan Matúš Men. Ten sa vo svojej snímke pohral s nervami divákov, keď sa mu zaujímavým spôsobom podarilo vytvoriť priam hororovú atmosféru. Muž v lese nachádza telefón so záhadným video, čím sa mu jeho lesná vychádzka poriadne komplikuje…

 

Na natočenie tohto videa stačili Matúšovi Menovi dva mobilné telefóny, stabilizátor a externý mikrofón. Samotný autor k videu napísal, že príbeh, ktorý si vymyslel, musel nakoniec skrátiť a zostrihať do piatich minút, čo bolo podmienkou účasti v súťaži. „Videomateriál bol natočený za 1 deň a samotná úprava trvala nasledujúci deň,“ dodal Men na Youtube.

 

Ďalší víťazi

Spomedzi 24 prihlásených videí sa v kategórii dospelých umiestnila na druhom mieste snímka Júliusa Kmaka z Košíc, ktorej názov je Never Surrender, teda Nikdy sa nevzdať. Trenie miesto získal opäť Matúš Men za video Vlak.

 

V kategórii Študenti a žiaci zaujal porotu Tomáš Baršváry zo Senca so snímkou Aké jednoduché. Druhé miesto obsadil opäť tento autor a tretia napokon skončila Dominika Kubániová z Banskej Bystrice.

 

Okrem týchto kategórií venovala porota pozornosť aj filmárskym nádejam, kde sa podarilo zabodovať najmä Lukášovi Celecovi z Bratislavy, ktorý stojí za tvorbou videa Vykrádač bytu. Druhé miesto patrí Marošovi Adamkovičovi zo Slatiny nad Bebravou za snímku Fingerboard Trip. Tretie miesto za video Mesto Košice získal Daniel Pužér z Trebišova.

 

Víťazné videá:

 

1. miesto: Matúš Men, Les

Všedné ráno sa zmení na nočnú moru pre muža ktorý sa chcel prejsť po lese. Po ceste nájde mobil v ktorom nachádza záhadné video. Čo vlastné uvidí ? Ako sa to skončí?

 

2. miesto: Július Kmak, 3Media Production, Never Surrender

Krátka komédia o tom, že v živote sa netreba vzdávať.