Mobil Fest | Festival filmov natočených mobilným telefónom

Kreatívne filmy točené mobilom

MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL
VIDEO-FILMOV Z MOBILU
MOBILFEST ROZVÍJA KREATÍVNE MOŽNOSTI

  • Festival

    Mobilfest je medzinárodný festival videofilmov natočených mobilným telefónom. Jeho poslaním je rozvíjať kreatívne možnosti, ktoré ponúka svet mobilnej komunikácie.

  • Hodnotenie

    Filmy vyberá komisia odborníkov, ktorá je poradným orgánom umeleckého riaditeľa a prezidenta Mobilfestu.

  • Parametre

    Do súťaže môžu byť prihlásené len diela nakrútené prostredníctvom mobilného telefónu v minimálnej dĺžke 30 sekúnd a maximálnej dĺžke 5 minút.

Štartuje Mobilfest, ojedinelá kreatívna súťaž z dielne filmovej školy v Košiciach

Prihláste svoje krátke videá vytvorené mobilným telefónom a vaše diela sa môžu stať virálnymi.

Myslíte si, že na natočenie krátkeho filmu potrebujete zložitú techniku? Omyl! Sociálne siete sú dnes zaplavené krátkymi videami, ktoré sa stali virálnymi vďaka originalite nápadu, silnému príbehu či pôsobivej estetike a boli nasnímané bežne dostupnou technikou – mobilným telefónom.

Ak si myslíte, že ste dostatočne kreatívni aj vy, zapojte sa do festivalu Mobilfest a prihláste svoje dielo už do 7. ročníka na Slovensku ojedinelej súťaže videofilmov a fotografií vytvorených mobilom, ktorá štartuje 1. júna 2022. 

Filmy môžu byť hrané, dokumentárne, animované, prihlásiť môžete aj videoklip, art video. 

Zapojiť do súťaže, ktorú organizuje Súkromná škola umeleckého priemyslu filmová v Košiciach v spolupráci s fy AUVID,s.r.o a s podporou Košického samosprávneho kraja, môžete diela nakrútené výlučne prostredníctvom mobilného telefónu v minimálnej dĺžke 30 sekúnd a maximálnej dĺžke 5 minút.

Súťažné video diela s prihlasovacím formulárom musia byť umiestnené na stránke www.mobilfest.eu najneskôr do 12. októbra 2022. Jeden súťažiaci môže prihlásiť viac filmov. 

Slávnostné vyhodnotenie, odovzdávanie cien a premietanie víťazných filmov prebehne v októbri 2022 

Slogan tohto siedmeho ročníka znie: Toč aj ty s IT!

„Mobilfest sa počas uplynulých rokov stal pevnou súčasťou kreatívneho koloritu aj kultúrnych udalostí v Košickom kraji.

Prihlásené diela posúdi umelecká porota zložená z odborníkov z filmového a televízneho  fachu. Čestným predsedom je skladateľ, hudobník, spevák a zabávač Marián Čekovský, výkonným riaditeľom Walter Uhrík. V porote okrem nich sedia skúsení režiséri Peter Hrabinský, Jaroslav Kerner, či Matúš Men a Marcel Smieško.